Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy
   
   
O nas
 
Szkoła rodzenia gorzów
 
 
 
 
 
Certyfikaty
 
Galeria
 
Kontakt
 

Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy Korzyści dla uczestników Szkoły Rodzenia "Twoje 9 miesięcy"

- W Szkole Rodzenia 9 miesięcy przyszli rodzice dowiedzą się, jak świadomie wykorzystać okres ciąży tak, aby przygotować się do ogromnej zmiany jaką są narodziny dziecka i do swojej nowej roli. Dowiedzą się również, że ciąża może być wspaniałym okresem w którym para ma czas dla siebie i w którym może się bardziej do siebie zbliżyć, a kobieta może się wyciszyć i lepiej poznać samą siebie.

- Przyszłe mamy poznają i nauczą się wykorzystywać funkcje i możliwości swojego ciała i umysłu, dzięki którym poród przebiegnie szybciej, spokojniej i łatwiej ("poród aktywny", pozycje, ćwiczenia, techniki oddechowe, autorelaksacja).

- Przyszli rodzice dostaną konkretne informacje dotyczące pobytu w szpitalu, swoich praw jako pacjenta, obowiązków personelu, potrzebnych badań i dokumentów, a także informacje prawne. Dowiedzą się ponadto, jakie kroki urzędowe należy wykonać po powrocie z dzieckiem do domu.

- Przyszłe mamy dowiedzą się jak dbać o siebie w okresie połogu i jak w bezpieczny sposób wracać do formy po porodzie.

- Praktyczne zajęcia z lalką-fantomem umożliwią przyszłym rodzicom przećwiczenie w praktyce wielu elementów opieki nad noworodkiem (kąpiel, przewijanie, trzymanie, karmienie, masaż, ćwiczenia) oraz sposobów udzielania dziecku pierwszej pomocy.

Pacjentki współpracują w trakcie porodu, nie wpadają w histerię, wiedzą jak oddychać i jaką pozycję przyjąć w celu złagodzenia skurczy.

- Trzykrotnie rzadziej konieczne są interwencje medyczne (kleszcze, próżnociąg)

- Kobiety, które ukończyły kurs rodzenia znacznie rzadziej proszą o środki znieczulające

- Zmniejsza się ilość porodów zakończonych cesarskim cięciem

- Zmniejsza się ilość uszkodzeń szyjki macicy

- Rzadziej występują zaburzenia czynności skurczowej oraz konieczność nacięcia krocza

- Kobiety po szkole rodzenia szybciej wracają do formy po porodzie

Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy Wszystkie spotkania odbywają się w niewielkich grupkach, pozwalających na bardziej indywidualne prowadzenie par. Zajęcia prowadzone są przez dyplomowaną położną z wieloletnim stażem. Założeniem szkoły Rodzenia jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie, zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w przełomowych godzinach jego życia. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet i par - szczególnie wskazane dla osób decydujących się na poród rodzinny. W szkole rodzenia zdobędziecie wiedzę, praktyczne umiejętności dotyczące ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji i żywienia noworodka. Program obejmuje także ćwiczenia ogólnorozwojowe, relaksacyjne, masaż, naukę oddychania i parcia. Uczestnictwo w zajęciach Szkoły Rodzenia daje również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, buduje poczucie wspólnoty z innymi osobami oczekującymi na narodziny dziecka.

    Nowoczesny program Zajęcia prowadzone są w sposób ciekawy i zróżnicowany w formie. Najczęściej stosowanymi metodami są: wykłady, ćwiczenia, prezentacje, a także pokazy, filmy i indywidualne rozmowy z prowadzącą. Dodatkowymi atutami są nowoczesne pomoce jak np. lalka "Fantom", worek Sako.


Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy