Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy
   
   
O nas
 
Szkoła rodzenia gorzów
 
 
 
 
 
Certyfikaty
 
Galeria
 
Kontakt
 

Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecyKażda kobieta ciężarna od 22-go tygonia ciąży może skorzystać z naszych usług zupełnie bezpłatnie. Warunkiem uczestnictwa w bezpłatnym kursie szkoły rodzenia jest wypełnienie u nas w szkole deklaracji wyboru położnej środowiskowej podstawowej opieki zdrowotnej. Zapis ten odbywa się na pierwszych zajęciach. Zajęcia odbywają się w niedużych grupach jeden raz w tygodniu do zakończenia ciąży.
Tematyka zajęć w naszej szkole rodzenia:
1. Zajęcia edukacyjne
2. Gimnastyka relaksacyjna, oddechowa i rozciągająca
3. Cwiczenia oddechowe przygotowujące do porodu
4. Opieka położnej POZ po porodzie nad matką i jej dzieckiem
5. Pomoc w problemach laktacyjnych

Zapisy:

Aby zapisać się na bezpłatny kurs szkoły rodzenia należy zadzwonić pod nr 695 174 867 i podać dane: Imię i nazwisko, tydzień ciąży, adres zamieszkania, telefon


Godziny pracy:

Pon.-Pt.: 8-18
Soboty: na telefon
terminy wizyt ustalane telefonicznie pod nr: 695 174 867

Szkoła rodzenia ma na celu pomoc przyszłym rodzicom w świadomym przeżywaniu ciąży. Ciąża to czas psychicznego i emocjonalnego przygotowania do przyjęcia nowego członka rodziny. Zmiany zachodzą również w relacjach między partnerami, dlatego też ciąża powinna być czasem próby pokonania własnych lęków i obaw związanych z nadchodzącą zmianą. Udział w zajęciach szkoły rodzenia ma na celu pomoc przyszłym rodzicom w "oswojeniu się z nadchodzącą" zmianą oraz pomoc w świadomym przeżywaniu tego niezwykłego czasu oczekiwania.

Zajęcia przygotowują merytorycznie i psychicznie przyszłych rodziców do "nowej roli"- roli rodzica.

Szkoła rodzenia ma na celu:

- odebrać lęk przed porodem
- obudzić w kobiecie wiarę w siebie i w siłę własnego ciała,
- nauczyć prawidłowego oddychania podczas porodu,
- zapoznać rodziców z prawidłowym karmieniem i pielęgnacją noworodka,
- program szkoły rodzenia obejmuje nie tylko samą kwestię porodu, ale również zagadnienia związane z ciążą i opieką nad nowonarodzonym dzieckiem. Ponadto ciężarne wykonują,
- ćwiczenia zaplanowane z myślą o zbliżającym się porodzie. Ćwiczenia wzmacniają i uelastyczniają mięśnie dna miednicy i nie tylko zwiększają ruchomość w stawach biodrowych, dzięki temu poród będzie lżejszy i łatwiejszy. Ciężarne uczą się technik oddychania. Kobiety, które brały czynny udział w zajęciach szkoły rodzenia współpracują w trakcie porodu z położną i lekarzem, nie wpadają w histerię, ponieważ wiedzą jak oddychać i jaką pozycję przyjąć w celu złagodzenia skurczy.

Zajęcia rozwieją również wątpliwości przyszłego taty, pomogą rodzicom wspólnie przygotować się do nowej roli. Zajęcia pozwolą parom z "brzuszkami" spotykać się pod opieką położnej. To ważne, aby mieć grono osób, z którymi można rozmawiać o radościach, obawach i wątpliwościach, które nieustannie towarzyszą nam w tym szczególnym okresie.

Aktywne uczestnictwo w zajęciach szkoły rodzenia pozwoli zdobyć umiejętności i wiedzę przydatną podczas porodów i po porodzie.

Wszystkie spotkania odbywają się w niewielkich grupkach, pozwalających na bardziej indywidualne prowadzenie par. Zajęcia prowadzone są przez dyplomowaną położną z wieloletnim stażem.

Założeniem szkoły Rodzenia jest psychiczne i fizyczne przygotowanie uczestników do czynnego udziału w porodzie, zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w przełomowych godzinach jego życia. Zajęcia przeznaczone są dla kobiet i par - szczególnie wskazane dla osób decydujących się na poród rodzinny. W szkole rodzenia zdobędziecie wiedzę, praktyczne umiejętności dotyczące ciąży, porodu, połogu oraz pielęgnacji i żywienia noworodka. Program obejmuje także ćwiczenia ogólnorozwojowe, relaksacyjne, masaż, naukę oddychania i parcia. Uczestnictwo w zajęciach Szkoły Rodzenia daje również możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami, buduje poczucie wspólnoty z innymi osobami oczekującymi na narodziny dziecka.
Szkoła rodzenia Gorzów Wlkp. - twoje 9 miesiecy